+ 90 850 288 38 38 Çağrı Merkezi
10 Kasım 2021

ULUSLARARASI HASTA DESTEK BİRİMİ TERCÜMANLIK VE ÇAĞRI MERKEZİMİZ HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR…

1 Nisan 2017 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayan Uluslararası Hasta Destek Birimi Tercümanlık ve Çağrı Merkezimize +90 850 288 38 38  numaralı telefondan ulaşılabilmektedir.

Çağrı Merkezimiz, ülkemize sağlık turizmi kapsamında gelen kişilerin yada ülkemizde hastalanarak turistin sağlığı kapsamında hizmet alanların özellikle sağlık hizmetine ulaşmalarında yaşayabilecekleri dil sorunlarını çözmeye yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur.

Yabancı hastalarla ilgili 112 Acil Çağrı Merkezi veya 184 SABİM Çağrı Merkezlerine gelen yabancı dildeki telefon çağrıları veya telekonferans ile direk yönlendirilen yabancı dildeki telefon çağrıları, Uluslararası Hasta Destek Birimi Tercümanlık ve Çağrı Merkezimiz tarafından ardıl şekilde tercüme edilmektedir. Ayrıca Türkiye dışından direk çağrı merkezimize gelen telefon çağrıları cevaplanmakta ve ihtiyaca göre danışmanlık hizmeti verilmekte ya da kişilerin öneri ve şikâyetleri kayıt altına alınmaktadır.

Uluslararası Hasta Destek Birimi Tercümanlık ve Çağrı Merkezimiz vardiya sistemi ile 38 personelle ve 6 dilde (Almanca, Arapça, İngilizce, Rusça, Farsça, Fransızca) 24 saat hizmet sunmaya devam etmektedir.

Çağrı Merkezimize yılda yaklaşık 20.000 çağrı gelmektedir. Toplam çağrıların ağırlıklı kısmını Arapça oluşturmaktadır.